Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
  • Tarcza szkolna
Godło Państwowe

Motto szkoły:

"Rzeczą dla człowieka najważniejszą jest wychowanie.

Albowiem każda rzecz dobrze rozpoczęta daje nadzieje dobrego wyniku."

Antyfon Sofista


100-lecie Bitwy Warszawskiej

Z wizytą w Londynie

(Zam: 16.04.2014 r., godz. 15.17)
W dniach od 7 do 12 kwietnia grupa uczniów ze Szkoły w Wólce Radzymińskiej wraz z kolegami ze Szkoły w Nieporęcie wyjechała na wycieczkę połączoną z warsztatami językowymi do Londynu.
Dzieci zakwaterowane były w rodzinach brytyjskich, dzięki czemu miały możliwość doskonalenia języka obcego a także poznania kultury i zwyczajów panujących w społeczeństwie wielokulturowym.

Trasa autokaru wiodła przez Niemcy, Belgię i Francję, skąd odpłynęliśmy promem do Dover.

Zaraz po przybyciu do Londynu udaliśmy się na Trafalgar Square oraz odwiedziliśmy National Gallery, gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć wiele znanych obrazów, m. in. krzesło namalowane przez Vincenta Van Gogha. Stamtąd przeszliśmy na Leicester Square, gdzie odbywają się londyńskie premiery hitów światowego kina. Tego dnia odwiedziliśmy również największy na świecie sklep z zabawkami Hamleys oraz krainę M&Msów i londyńskie China Town.

Następnego dnia od rana mieliśmy możliwość podziwiać Houses of Parliament wraz z Big Benem, opactwo Westminsterskie, Covent Garden, Science Museum a także Natural History Museum, w którym znajduje się naturalnej wielkości model płetwala błękitnego oraz liczne rekonstrukcje szkieletów dinozaurów. Tego dnia widzieliśmy również słynną zmianę warty odbywającą się przed Pałacem Buckingham oraz spacerowaliśmy po jednym z większych parków w Londynie – St James’s Park.

Kolejny dzień spędziliśmy zwiedzając Tower Bridge, budynki Tower of London, Katedrę Świętego Pawła. Udaliśmy się również na 10 Downing Street, gdzie mieszka premier Wielkiej Brytanii. Tego dnia obejrzeliśmy także stadion piłkarski Arsenalu – Emiratem Stadium a także odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych – Madame Tussaud’s, gdzie oprócz możliwości zrobienia zdjęć z figurami znanych osób mogliśmy odbyć podróż w czasie i jadąc czarną taksówką zapoznać się z historią Londynu.

Ostatniego dnia pobytu mogliśmy przejechać się olbrzymim kołem widokowym London Eye i stamtąd obejrzeć panoramę całego miasta. Następnie udaliśmy się na przystań, skąd odpłynęliśmy statkiem do Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, gdzie znajduje się tzw.” centrum światowego czasu”. Stamtąd przeszliśmy tunelem wybudowanym pod Tamizą w 1902 r. na drugą stronę rzeki. W Greenwich widzieliśmy nie tylko obserwatorium, przepiękny park, ale również jedno z największych na świecie muzeów marynarki oraz stojący w suchym doku kliper herbaciany Cutty Sark, który pokonywał niegdyś drogę z Australii w jedyne 72 dni.

W czasie naszego pobytu po Londynie przemieszczaliśmy się nie tylko autokarem, ale również metrem i piętrowym autobusem. Z okien podziwialiśmy Hyde Park wraz z pomnikiem słonia stojącego na trąbie oraz przejeżdżaliśmy tuż obok jednego z największych i najbardziej ekskluzywnych domów towarowych na świecie – Harrodsa.

Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii dostarczył wszystkim uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Pogoda dopisywała i w czasie naszego pobytu nie spadła w Londynie ani jedna kropla deszczu.

Wszyscy wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni i niektórzy nawet postanowili, że zaczną bardziej przykładać się do nauki języka angielskiego!

A. Ogrodzka-Gradek

Galeria fotograficzna

Statystyka strony

Strona oglądana: 882 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Joanna Wardak, data: 16.04.2014 r., godz. 15.17
Ostatnia aktualizacja:Joanna Wardak, data: 16.04.2014 r., godz. 15.17
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
16.04.2014 r., godz. 15.17Joanna WardakDodanie strony

Copyright

© 2013-2019 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wólce Radzymińskiej
Zawartość merytoryczna: mgr Lidia Wize, e-mail: sekretariat@zspwr.nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2013 r.